top of page
ribborbigred.png

Édith Bonaparte

Selection RPG - character

Země : Francie

Vzdělání : vysokoškolské

Status : rádkyně francouzského krále

Stav : svobodná

Datum narození : 14. 02. / vodnář

Věk : 25

Výška : 170

Barva očí : hnědá

Barva vlasů : zelená

Zájmy : pétangue, malování, sbírání obrazů, nejnovější módní trendy, šití, posedávání po kavárnách, pečení, klasické tance

Dovednosti : angličtina, nizozemština, bezpečnostní prověrka, řidičský průkaz typu B (ale řídí jen skútr)

FC : Camille Pidoux

Hráč:

.abyth

Otec: Timothée Bonaparte

Matka: Louise-Marie Bonaparte

Strýc: Stéphane François Bonaparte

duoroses2.jpg

Charakteristika

rudaruze.png
blackrose.png
bilaruze.png

Édith je na první pohled přesně taková ta typická Francouzka. Má vždycky dokonale vyladěný outfit, načechrané vlasy a co se týče make-upu, má velmi lehkou ruku. Zvýrazní si jen své přednosti. Nekontoruje si obličej tak, aby měla užší nos a výrazné lícní kosti. I s očními stíny se drží velmi zpátky, prakticky je nepoužívá. Na co si ale potrpí, tak to jsou barevné rty. Má v oblibě různé odstíny červené, kterými svou linii rtů zvýrazní. V kombinaci s formálním oblečením, na které Édith nedá dopustit a prakticky v ničem jiném ji neuvidíte, pak působí nejen elegantně, ale taky decentně svůdně. Na každou příležitost volí trochu jiný parfém, aby ještě podtrhla svou jedinečnou auru. Musí svou milovanou zemi a svůj slavný rod reprezentovat v tom nejlepším možném světle. Nepřijde jí, že by se nějak výrazně snažila. Zkrátka je taková od přírody. Jen díky tomu, že je Bonaparte.
Na cizince nepůsobí nafoukaně, ale má svůj standard, přes který zkrátka nejede vlak. Nikdy ji neuslyšíte sprostě klít. To je něco, k čemu se dáma nesoucí její slavné příjmení přece nemůže snížit. Hlas má většinou monotónní a klidný, emocemi nezabarvený. Zní jako takový uspávač hadů. Na tváři jí přitom hraje formální, decentní úsměv. Nikdy se neusmívá tak zářivě, aby jí byly vidět zuby. Má je dokonale bílé, stará se o ně, jak nejlépe umí, ale i Édith má droboučkou vadu na kráse. Mezi dvěma horními řezáky má malinkou mezeru. Proto občas zní trochu jinak, když nesoustředěně vyslovuje sykavky. Původně chtěla nosit rovnátka, aby se tohoto neduhu zbavila. Její matka jí ale velmi rázně a logicky vysvětlila, že tohle rozhodně není vada na kráse, ale důkaz genů rodiny Bonaparte! A tak se s tím Édith nějak sžila. Neznamená to, že své zuby cíleně ukazuje, ale jakmile se přestane trochu hlídat, nedělá z toho scénu a konec světa.
Édithiny záliby jsou velmi poklidné a co nejméně akční. Tato elegantní Francouzka rozhodně není sportovně nadaná. Vůbec jí to nevadí. Endorfiny se jí vyplavují při úplně jiných činnostech. Zbožňuje umění, konkrétně obrazy. Sama ráda ve svém volném čase maluje, a to především klidné krajinky z francouzského venkova, na kterém vyrůstala. Stejně jako mnoho jiných bohatých Francouzů, i ona skupuje obrazy. Její sbírka je už opravdu početná. Je plná uměleckých děl, které ji nějakým způsobem zaujaly.
Ráda vysedává v kavárnách. Miluje jejich klid a vůni čerstvě namleté kávy. V tomto prostředí velmi ráda pracuje, pozoruje všeobecný šrumec a u toho papá máslový croissant. Občas je upeče i v domácích podmínkách, ale rozhodně nejsou tak dokonalé jako ty od profesionálů. Bere to jako další pohodovou aktivitu, u které nemusí přemýšlet nad denními starostmi. Taky ráda peče domácí chleba, ale v tomto případě ještě pořád bojuje s tím správným receptem a poměrem surovin.
Francouzka není sportovně založená, ale s velkou vervou se věnuje aktivitě, kterou by sportem ani nenazvala. Hraje pétanque na velmi vysoké úrovni. Účastnila se mistrovství světa v tomto bizarním ‘sportu’ a velmi jí to naplňuje. Sice je v jejich spolku ta nejmladší a kolem ní jsou samí muži postaršího věku, ale to Édith vadí opravdu minimálně. Dále se věnuje společenským tancům, ne ale na vysoké úrovni. Jen bere jako společenskou normu, aby žena jejího původu a postavení zvládala všechny klasické tance.
Co se týče romantických vztahů, je velmi opatrná. Ví, že je ve velmi křehké pozici a že se k ní muži mohou dostat čistě z prospěchářského hlediska. Dává na svou intuici. Jakmile má z muže jen trochu podivný pocit, dává od něj ruce pryč. Nějakou dobu trvá, než si vybudujete její důvěru, která se během chviličky může zhroutit jako domeček z karet. Uvědomuje si, že je šťastná i bez romantického vztahu, tudíž si užívá plnými doušky svobodu. A ne tím stylem, že by muže střídala jako ponožky. To ne. Však je to elegantní dáma! Něco takového ženy jejího postavení nedělají.
Édith se nerada nudí a tak si sama pro sebe připravuje různé výzvy, které ji na několik měsíců zaměstnají. Vždycky jde o nějakou novou dovednost, kterou může ve volné chvíli rozvíjet. Tímto způsobem se ponořila do zahradničení, háčkování a přes něj se dostala až k šití. Pokouší se sem tam ušít nějaký módní kousek, aby ještě víc zdůraznila svou originalitu a důvtipný šatník.

Minulost

Édith vyrůstala na francouzském venkově, který jako kdyby skoro vypadl z nějakého romantického uměleckého díla. Kolem jejich panství bylo spoustu práce. Na první pohled působili jako honosná, bohatá rodina s legendárním původem. A přitom reálná byla jen ta poslední zmínka. Sice byli Bonaparte, ale slavnému bohatství dávno odzvonilo. U nich doma se o tom mluvilo opravdu jen okrajově. Její otec se do této kdysi vlivné rodiny přiženil a kulantně řečeno - v domácnosti neměl moc silné slovo. Všechno stálo a padalo na Édithině matce Louise-Marie.
Ta svou dceru vedla k samostatnosti hned od dětství. Édith viděla a cítila, že dynamika mezi jejími rodiči není úplně zdravá a láskyplná. K ní se ale vždycky chovali hezky. Byla to jejich jediná dcera, asi jen nechtěli, aby jejich geny vyšly vniveč. V domácnosti pomáhala hned, co toho byla schopna. Rodina chovala pár kusů dobytka a pěstovala spoustu plodin. Chtěli si základní primární produkci obstarat sami. Louise-Marie byla přímo posedlá tím, aby se na nikoho nemusela spoléhat. Takový mindset ‘vtloukala’ i do své dcery. Během svého dětství se naučila základní manipulaci se zvířaty, asistovala matce při výrobě másla a jednoduchých sýrů. Na ty Édith nedala dopustit a tuto dovednost uplatňovala i ve svém dospělém životě, ačkoli rozhodně ne na denní bázi.
Bylo jí pět let, když se rod Bonaparte znovu chopil vlády nad Francií. Celá ta revoluce šla mimo ni. Její dětský mozek nedokázal zpracovat tenhle komplikovaný a v očích mnoha lidí kontroverzní politický tah. Z toho období si pamatuje jen to, že matce pořád řinčel mobil. Neustále s někým něco řešila a zněla u toho naprosto nadšeně a hrdě. K tomuto období se ve společném dialogu vrátily až o několik let později, kdy už Édith byla schopna vnímat o něco víc.
Na střední školu docházela už do velkého města, společně s ostatními dětmi z různých rodinných poměrů. V téhle době se utvrdila v tom, že manželství jejích rodičů je čistým kalkulem ze strany otce a tolerancí ze strany matky. Édith si na škole našla několik blízkých přátel z řad bohatých studentů. Její rodina nikdy neměla peněz na rozdávání, na druhou stranu byla Bonaparte. Dle své matky měla naprosté právo pohybovat se ve vysokých společenských kruzích. Naučila se zvyklostem francouzské smetánky. Její životní styl se ještě víc zpomalil, naučila se tancovat a úplně se nadchla pro hraní pétanque. Několik jejích spolužáků se jí za to pošklebovalo. Říkali, že je to hra pro důchodce! A měli pravdu. Jenže Édith byla mentálně vždycky vyspělejší a napřed než stejně staré děti. Ukázalo se, že její rozvážná povaha ji dokáže dostat velmi vysoko… Třeba až na juniorské světové mistrovství v tomto podivném sportu.
Ve stejném časovém období začaly s matkou velmi často cestovat do Paříže. Za kým jiným než poměrně čerstvě zvoleným francouzským králem a jejím strýcem v jedné osobě, Stéphanem Bonaparte. Louise-Marie byla velkou fanynkou svého bratra prakticky hned od začátku. A Édith? Ta začala pomalu ale jistě propadat kultu osobnosti, který si kolem sebe nový král tvořil.
O tom, zdali půjde na vysokou školu, se u nich doma nevedly žádné dlouhé diskuze. Byla to hotová věc a Édith do toho rozhodně nebyla donucena. S postupem let se ve svém strýci začala vzhlížet čím dál tím víc. Chtěla být jeho spojencem a rozumět všem úskalím a problémům, které ho sužovaly. Nastoupila na Pařížskou univerzitu, po vzoru svého strýce. Začala studovat diplomacii a mezinárodní právo. Netřeba říkat, že tato bystrá a cílevědomá dívka ve svém oboru excelovala. Praxe u francouzského dvora byla samozřejmostí, však si ji vyžádal sám král!
Se Stéphanem se za těch pár let, kdy v Paříži studovala, velmi sblížili. Viděla, že vysoká politika je jen špinavá, sprostá hra, a přesto zůstávala po jeho boku. Maximálně loajálně a hrdě. Neznamenalo to však, se s ním v naprosto všem souhlasila. Někdy mu nastavila zrcadlo a vysvětlila mu, že tenhle postup není jeden z nejlepších. Že to jde lépe. A Stéphane na ni většinou dal. Zachovat si vlastní identitu a samostatnost, to bylo to, k čemu ji matka celý život vedla. I ve stínu francouzského krále si zachovávala všechny své hodnoty.
Jen několik měsíců po dokončení magisterského studia si ji král vybral jako svou nejbližší rádkyni. Znamenalo to, že do Illéi odletí společně. Pozvednou Francii v očích ostatních Evropanů a zajistí Stéphanovi výhodný sňatek, díky kterému se jeho vliv, a hlavně vliv rodiny Bonaparte, dostatečně upevní.

bottom of page